Marie Rafajová – duchovní poezie

Kód: K36
39 Kč
Skladem (89 ks)

Kniha přibližuje život a dílo Marie Rafajové, jedné z předních křesťanských autorek 20 století. Zažils éru dvou totalitních režimů. Sloužila všude tam, kde ji Bůh poslal. V Armádě spásy, seniorům a vdovám, opuštěným dětem v sociálních ústavech... Marii Rafajové byl za její podíl na záchraně Židů v době 2. sv. války udělen titul„Spravedlivý mezi národy“.

Formát 13 × 18 cm, brožováno, 80 stran.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Marie Rafajová se narodila v Brně, ale většinu svého života a služby prožila na Slovensku.

Ve své autobiografické básni „Dukát“ říká, že už v kolébce dostala do vínku vzácnou hřivnu – zlatý dukát. Tuto hřivnu však nezakopala, ten zlatý dukát neuložila někam do trezoru, ale rozměnila na drobné měďáky a rozdala. Byla si vědoma, že je to Boží dar, kterým musí sloužit. A sloužila všude, kam ji Pán poslal. Nejdříve v Armádě spásy těm nejubožejším podávala pomocnou ruku i s duchovní posilou, a když potom zakotvila na Staré Turé, rozdávala své „měďáky“ stařečkům a vdovám, skláněla se k opuštěným dětem… A přitom pracovala literárně, tvořila.

Byla to žena jedinečných kvalit, která stále rozdávala. Ne peníze, ty nikdy neměla, rozdávala úsměv a radost všude, kam přišla. A když už neměla nic a s bázní stála před Hospodinem, který přišel účovat, hle, z rozdaných měďáků je opět zlatý dukát.

Marie Rafajová je držitelkou medaile „Spravedlivý mezi národy“.

Komise pro jmenování Spravedlivých se rozhodla v r. 1991 udělit M. Rafajové tuto medaili za nasazení vlastního života při záchraně pronásledovaných židů v období evropského Holokaustu. Její jméno je navždy vyryto do zdi cti v zahradě Spravedlivých Jeruzalém. V knize jsou uvedeny vzpomínky na život a dílo této básnířky, vzpomínky současníků na setkání s ní a spolupráci s ní a ukázky z její poezie.

Její dílo je nadčasové, dodnes oslovuje a inspiruje mnohé čtenáře duchovní poezie. Více o životě Marie Rafajové  klikněte ZDE

Bibliografické údaje:

Titul: Marie Rafajová: sborník ze semináře k 100. výročí narození Marie Rafajové v Brně 30. 11. 1996

Přispěvatelé: Vladimír Dvořák, Ružena Dvořáková, Kamil Vyskočil

Vydavatel: Místní odbor Kostnické jednoty, 1998

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro potěšení
Hmotnost: 0.095 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: