Motivační omalovánka

Kód: PX27
10 Kč
Skladem

Každý člověk touží být ohodnocený za svoje úsilí.

Dospělí dostávají v zaměstnání výplatu, žáci ve škole známky.

Ale jaké viditelné ohodnocení dostane dítě za své denní povinnosti doma, mimo školu? Zkuste jej motivovat touto omalovánkou.


Výhodná nabídka:

Sada ČTYŘ omalovánek za zvýhodněnou cenu – 55 Kč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Poslušnost, která zachránila život na zemi 

Motivační hra pro malé děti formou omalovánky. Obrázek archy společně s jednoduchým textem pomůže rodičům seznámit děti s biblickým příběhem o Noemovi a potopě světa. 

NÁVOD: 
Uvnitř letáčku najdete větší černobílý obrázek formátu A4. Ten může posloužit jako pomůcka pro vyhodnocení dne. Když si rodiče večer s dětmi probertou celý den, mohou si děti za splněné úkoly vybarvit pastelkou část obrázku (prkno na lodi, zvířátko, vodu…). Úkoly můžete libovolně rozšířit podle vašeho uvážení. Děti si také mohou podle vlastní fantazie nakreslit a vybarvit svou vlastní loď. Obrázek nám můžete poslat a originální lodě otiskneme v našem časopisu. 

obrazek

Text letáčku: 

Milé děti! Víte, kdo to byl Noe? Byl to člověk, který žil před tisíci lety. Měl rád Pána Boha a ve všem ho poslouchal. Jinak tomu však bylo s lidmi, kteří v té době žili. Byli zlí a neposlušní, dělali jen samé zlé věci. Bůh se díval na svět a byl velice smutný. Rád by se o lidi staral a pomáhal jim, ale ti o něj nejevili zájem. Jen vymýšleli, jak by ostatní trápili. Proto Pán Bůh řek: „Zasluhují si, abych je zcela vyhladil ze země.“ 

Ale Noe našel u Boha milost. Pán Bůh mu řekl, aby udělal koráb, ve kterém by se i se svou rodinou zachránil před potopou, která měla přijít. Dlouhých sto dvacet let lidé mohli pozorovat, jak na místě, kde není moře, roste obrovská loď. Stavbou korábu jim Noe ukazoval na Pána Boha – že Bůh je dobrý, avšak zlo a hříchy nenechá bez trestu. Místo toho, aby se lidé nad sebou zamysleli a hledali způsob, jak před Pánem Bohem obstát, se Noemu jen posmívali a nebrali varování vážně. 

Když byla loď hotova, přikázal Bůh Noemu: „Vejdi ty a všichni z tvého domu do korábu.“ Zatímco Noe dokončoval dílo, Bůh sám se postaral o shromáždění zvířat. Před potopou vešel Noe a s ním jeho rodina i všechna zvěř rozmanitých druhů, vždy po páru do korábu. Přišla potopa, a voda stoupala čtyřicet dní. Všechno bylo zaplaveno, a co nebylo v korábu, zahynulo. Když uběhlo sto padesát dnů, začala voda opadat a koráb se zachytil na hoře Ararat. Noe vypustil holubici, aby viděl, zda už voda ustoupila. Holubice se nejprve vrátila s čerstvým olivovým listem, později se už nevrátila. 

Když země vyschla, Bůh promluvil k Noemu, aby vyšel z korábu. Noe strávil v korábu se svou rodinou a se všemi zvířaty jeden rok. 

I dnes Bůh vidí na světě mnoho zlého. Mnozí lidé na Boha docela zapomněli. Nemodlí se a ani je nenapadne, aby ho poslouchali, chtějí si žít podle sebe. Ale Bůh lidi varuje jako tenkrát: „Nebuďte zlí, ale poslouchejte, co vám říkám, nebo přijde přísný trest.“ 

Jak se zachováš ty? Budeš poslouchat rodiče, učitele a Pána Boha, nebo si budeš dělat co chceš? 

Stavba archy – příklady úkolů, za které si mohu vybarvit část obrázku: 
– Chovám se s úctou k rodičům a poslouchám je. 
– Pomáhám v domácnosti. 
– Připravuji se poctivě do školy. 
– Jsem kamarádský ke svým spolužákům. 
– Pomáhám lidem když vidím, že potřebují pomoct. 
– Ráno a večer si čistím zuby a před jídlem si umývám ruce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knížky
Hmotnost: 0.018 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: