obrazekTisková misie je způsob šíření biblického poselství evangelia zejména formou krátkých spisků – letáčků (nebo také traktátů). Dnešní okruh činnosti tiskových misií je však širší – tyto misie využívají pro službu církvi nejrůznější další moderní evangelizační metody.
obrazekTisková (traktátová) misie není nová metoda, letáčky se u nás rozdávaly už v minulém století. Již v době první republiky je šířila např. Armáda spásy. V době totality bylo šíření křesťanství u nás pochopitelně zakázáno, přesto k nám ilegálně přicházely nejrůznější evangelizační texty přes železnou oponu z bývalého západu. Letáčky však byly nebarevné, často málo srozumitelné, na málo kvalitním papíru.
obrazekMožná si někdo pomyslí, že evangelizace pomoci letáčků je již zastaralá metoda a není dobré se k ní vracet. V poslední době se však potvrzuje, že právě tisková misie je velmi vhodná pro dnešní uspěchanou dobu. Lidé nemají čas na čtení obsáhlejších tiskovin, jsou zvyklí na stručné a přehledné informace. Právě to nabízí malý letáček – obsahuje krátký text na aktuální téma.
obrazekMezi další výhody patří také to, že malý letáček je skladný, můžeme ho mít vždy po ruce. Forma osobního předání – nabídka malého spisku – je nezávazná, a přesto v dnešní odcizené době potěší. Také pro ty, kteří takové letáčky nabízí, hůře navazují kontakt s lidmi a nemají dar výřečnosti, jsou letáčky výbornou evangelizační pomůckou.
obrazekTiskové misie působí v mnoha zemích Evropy, ale i v zámoří. BTM je napojena na skupinu vzájemně spolupracujících evropských misií v těchto zemích: Německo (Stiftung Marburger Medien - SMM, která působí i v Rakousku), Švýcarsko (TextLive v Ländli), Francie (Média Espérance v Soultz sous Forêts) a Slovensko (Bratislavská tlačová misia - BTM).
obrazekDnešní podoba tiskových misií se netýká jen přípravy letáčků – tyto misie využívají pro službu církvi nejrůznější další moderní evangelizační nejen tiskové pomůcky – např. originální dárkové letáčky s nejrůznějšími přílohami (např. vložené kapučíno, čaj, čokoládové bonbóny, semínka rostlin aj.), multimediální evangelizační CD, plakáty, billboardy apod. Stále více misijních možností skýtá i internetová prezentace.
obrazekNaším cílem je, aby letáčky využívali především jednotliví věřící k příležitostnému i cílenému rozdávání lidem ve svém okolí. Z praxe však víme, že letáčky slouží i k povzbuzení samotných věřících, máme tak mnoho věrných čtenářů.
obrazekV církvi doporučujeme, aby věřící, kteří již pracují s letáčky, vytvořili misijní skupinky, které mohou lépe promýšlet a organizovat cílené misijní akce ve svém regionu. Samozřejmě letáčky slouží i k nejrůznějším evangelizačním akcím v církvích i křesťanských organizací (např. satelitní evangelizace, Pochod pro Ježíše aj.). Jednotlivci i skupiny se mohou také zapojit do projektů BTM – např. letáčky do nemocnic, letáčky proti drogám, letáčky pro výstavu o Bibli, letáčky na cesty apod.).

Líbí se Vám náš článek? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!