obrazekOPĚT V NABÍDCE! Lidé si vždy vytvářeli své představy o Bohu. Některé z nich jsou natolik vzdálené obrazu Boha v Bibli, že připomínají spíše nepovedenou karikaturu. Tyto hluboce zakořeněné omyly však mnoha lidem brání v tom, aby mohli prožívat opravdový vztah s Bohem. Oblíbený misijní letáček Kateřiny Lachmanové v nové úpravě.
obrazekV průběhu lidské historie vzniklo mnoho filozofií a náboženských směrů, které se snaží člověku nabídnout cestu pro život. Podívejte se kolem sebe, kolik jich existuje. Jaké však jsou tyto filozofie a náboženství? Jak se v nich má člověk vyznat, když všechny o sobě tvrdí, že jsou ty pravé? Nechtějí člověka jen ovládnout? Kam nás vlastně dovedou?
obrazek

Josef Korbel byl v říjnu 1949 zatčen agenty STB. Při zinscenovaném soudním procesu byl obviněn ze šíření nepřátelské náboženské propagandy. Za tento „zločin“ byl odsouzen ke dvanácti rokům vězení, v němž měl být podroben komunistické převýchově. Mnoha spoluvězňům nakonec setkání s Josefem Korbelem změnilo život. Letáček vypráví příběh jednoho z nich.

obrazekV červenci 2009 měl Michael Jackson zahájit koncertní turné. Místo toho však přišla nečekaná zpráva o jeho smrti. Při přípravách na turné vznikl film „This is it“, který byl následně uveden do kin. K této příležitosti jsme vydali aktuální letáček - Michael Jackson – zamyšlení nad životem tohoto výjimečného zpěváka. Vhodné zejména pro mladé lidi.
obrazek

Snad každý člověk touží být milován. Láska dává pocit jistoty, v případě selhání však může zanechat hlubokou ránu. Boží láska je nesrovnatelně hlubší než láska rodičů k dítěti nebo partnerská láska. Sám Bůh o sobě říká, že je Láska. Láska, která dovede odpouštět, obětovat se za druhé a nemyslet jen na sebe…


obrazekPOZOR! DOTISK! Zpěvák a kytarista Eric Clapton dosáhl ve svém životě mnoha úspěchů. Jeden z jeho nejslavnějších hitů - Tears in Heaven (Slzy v nebi) - je však inspirován smutnou událostí - tragickou smrtí jeho čtyřletého syna. Clapton v písni vyznává svou touhu setkat se v nebi se svým milovaným synem, zároveň však zpívá: Vím, že do nebe nepatřím…“ Existuje vůbec způsob, jak cestu do nebe najít?
obrazekPříběh Pána prstenů anglického spisovatele J.R.R.Tolkiena je oblíbený již několik desítek let a jeho popularita ještě víc stoupla po nedávném uvedení jeho filmové verze. Letáček od Cornelie Abraham z tiskové misie v Marburgu přemýšlí o hlavním hrdinovi Frodovi, který na sebe vzal nelehký úkol zachránit svět před zlem. Také Frodo musí zápasit, aby nepodlehl zlé moci prstenu a nenechal se jí sám zotročit. Autorka se ptá, zda není také v našem životě mnoho věcí, kterými můžeme být spoutáni a zotročeni. A přidává dobrou zprávu o tom, že je tu Někdo, na koho se s našimi starostmi a břemeny můžeme obrátit.
obrazekOPĚT V NABÍDCE! „Cesta do vesmíru mne zcela změnila. Předtím jsem dával přednost sobeckému způsobu života, žil jsem na vysoké noze. Let na Měsíc mě naučil pokoře, skromnosti. Začal jsem si vážit života, lidí… Můj pohled na život se úplně změnil. Vrátil jsem se jako hluboce věřící člověk.“ Vyprávění amerického astronauta J. B. Irwina. Byl členem expedice APOLLO 15, při které se jako osmý člověk procházel na Měsíci.
další