obrazekChystáš se k odchodu do školy. Aktovka už je připravená, ještě bundu na sebe, čistý kapesník do kapsy a můžeš jít. „Ahoj mami,“ a už saháš po klice od dveří, když tě najednou vrátí zpět maminčina poznámka: „Podívej se do zrcadla!“ Běžíš do koupelny díváš se na sebe: „Jé, to ale vypadám!“ Kolem pusy jedna šmouha od marmelády, druhá od kakaa. No, to by byla ostuda! Musíš se honem umýt a pak už uhánět do školy.

Jak je dobře, že takové zrcadlo máme. Jinak bychom vůbec nevěděli, jak vypadáme, jestli nemáme někde nějakou skvrnu nebo jestli jsme hezky upravení. Zrcadlo nám poví pravdu. Víš ale, že jsou taková zrcadla, která pravdu neříkají a dokonce ji zkreslují? Některé zrcadlo naši podobu rozšiřuje, takže budeš vypadat jako soudek. Jiné zrcadlo zase prodlužuje. To pak vypadáš jako dlouhá tyčka. Jsou to taková legrační zrcadla. Kdybychom se do nich každý den dívali, tak bychom za chvíli nevěděli, jak doopravdy vypadáme. To by nás brzy přestalo bavit. Ale zrcadlo, do kterého se díváš doma, ti nelže. Tak, jak se ty vidíš v zrcadle, tak tě vidí i druzí – spolužáci, kamarádi, rodiče, učitelé i ostatní lidé.

Zrcadlo však ukazuje jen to, co lze vidět lidskýma očima – tvůj zevnějšek. Ale mnohem důležitější je, jak vypadáme uvnitř – ve svém srdci. To svýma očima nevidíme. Jestlipak víš, že je ale jedno zrcadlo, které ti může ukázat, jak to s tvým srdcem vypadá? To zrcadlo je naprosto pravdivé a spolehlivé. Je jím Boží Slovo – Bible. Když se do tohoto zrcadla podíváš, dozvíš se, že nejsi takový, jak si to Pán Bůh přeje.

Neposlušnost, lež, pýcha, závist, nepořádnost, vztekání a mnoho jiných věcí pošpinilo tvé srdce – jsi daleko od Boha. Jak se dají odstranit tyto skvrny, které Boží Slovo nazývá hříchem? Jak se jich zbavit? Na to nám Bible dává tuto odpověď: „Krev Ježíše Krista nás očišťuje od každého hříchu.“ Proto zemřel Pán Ježíš na kříži, aby Jeho krev smyla i tvoje hříchy. Jedině On má moc ti darovat čisté srdce, když Jej o to poprosíš. Pak se budeš radovat a za zrcadlo pravdy – Bibli – moc a moc děkovat.
Líbí se Vám náš letáček? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!